Een review dat deze fotograaf tot tranen toe roerde...
- Eva Krebbers
- 20 mei
- 2 minuten om te lezen
Als fotograaf en kleine ondernemer is het belangrijk (en een halve dagtaak) om gevonden te worden door nieuwe mensen, want alleen zo kan ik doen wat ik het allerliefste doe.
In verloren minuten aan het einde van de dag, als ik er aan denk, probeer ik zo nu en dan om mijn klanten te vragen om een review over mij achter te laten. En zo ook bij Anna Wonders, een goudsmid die ik in IJsland fotografeerde in 2023. Het was een hele bijzondere shoot, omdat we daar allebei tegelijkertijd waren en als twee spelende kinderen op het strand rondholden.
Na mij vraag liet ze me weten dat ze er eerst goed voor wilde gaan zitten, om een review te schrijven. En toen ontving ik dit:
" Een ontmoeting die thuiskomen was
Soms kruisen paden zich precies op het juiste moment. In mijn geliefde IJsland, de plek waar zoveel voor mij begon, had ik het geluk om Eva vanĀ Tumbleweeds and FirefliesĀ te ontmoeten. We waren daar ātoevalligā rond dezelfde tijd, maar achteraf voelde het alsof het zo moest zijn. MijnĀ Fera-collectie was net afgerond, en dat Eva precies daar, op die betekenisvolle plek, het verhaal mocht vastleggen⦠voelde als een groot geschenk.
De kracht van echte aanwezigheid
Vanaf het eerste moment voelde het vertrouwd. Eva creëerde moeiteloos een veilige ruimte. Haar energie is zacht én gefocust, speels én krachtig. Er was ruimte voor creativiteit, intuïtie, stilte en lachen, als twee makers samen in het landschap dat me zo dierbaar is. Alleen dat al was bijzonder.
Een spiegel van wie ik ben
Toen ik de foto's ontving, was ik even stil. Eva had me niet alleen mooi vastgelegd, maar echt gezien. Rauw, puur, in verbinding met het landschap én met mezelf. Ze wist feilloos te vangen wie ik daar was: niet alleen de maker van de collectie, maar ook de vrouw achter het verhaal. Het voelde als een visuele afspiegeling van mijn innerlijke reis, eerlijk, verstild en vol betekenis.
Beelden als ankerpunten
De beelden van Eva zijn voor mij meer dan fotoās. Het zijn ankerpunten geworden. Momentopnames van groei, van herinnering, van thuiskomen bij mezelf. Ze herinneren me aan mijn essentie, aan de kracht van verhalen, en aan het belang van gezien worden zoals je bent.
Dankjewel Eva, voor jouw oog, jouw warmte en jouw vermogen om te vangen wat eigenlijk niet in woorden te vatten is."
Je snapt dat ik helemaal stil werd van dit bericht, en met kippenvel en tranen in mijn ogen deze mooie woorden van Anna las. Omdat ze EXACT verwoord wat ik met mijn foto's probeer te bewerkstelligen, iets dat alleen lukt in synergie met degene voor mijn lens...Het is een wisselwerking, een wederzijds vertrouwen, ontdekken en spelen.
DANKJEWEL lieve Anna, voor dit mooie cadeau - en IJsland en onze fotoshoot daar heeft voor altijd een bijzonder plekje in mijn hart!
